Roamless, tohum yatırım turunda 5 milyon dolar yatırım aldı

Roamless’ın yeni yatırımı, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Shooroq Partners’ın liderliğinde gerçekleşti.

Webrazzi’de yer alan habere göre turun diğer katılımcıları arasında ise Revo Capital, Paribu Ventures, Finberg ve DeBa Ventures da yer alıyor. 2,4 milyon dolarlık ek yatırım ile birlikte Roamless’ın tohum yatırım turu 5 milyon dolar ile tamamlanmış oldu.

DÜNYA ÇAĞINDA İNTERNET VE TELEFON HİZMETİ SUNUYOR

Emre Demirel, Ali Gazioğlu, Asım Alp, Selim Aykut ve Cengiz Öztelcan tarafından 2023 yılının başında ABD’de kurulan Roamless, kullanıcılarına 165 ülkede seyahat sırasında internet erişimi ve dünya çapında telefon etme hizmeti sunuyor.

Roamless tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, kısa süre içinde 120 bin kullanıcıya ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Roamless’ın kullanıcı sayısı geçtiğimiz Aralık ayında 15 bin seviyesindeydi.

Temelinde eSIM teknolojisi tabanlı bir mobil uygulama olan Roamless, tek eSIM ile tüm dünyada çalışması ve kullandıkça öde modeli ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

HEDEF 1 MİLYON KULLANICI

Bu yatırımın telekom sektöründe dijital dönüşüme liderlik etme misyonlarını hızlandırmalarına yardımcı olacağını belirten Roamless Kurucu Ortağı ve CEO’su Emre Demirel, bir sonraki hedefleri olan 1 milyon kullanıcıya ulaşmak için tüm ekipleri ve yatırımcıları ile birlikte gece-gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir